My Weblog: umraniye elektrikci uskuadar elektrikci usta elektrikci sisli elektrikci

Výrobce

VÍNO BLATEL, a.s.

Obchodní název: VÍNO BLATEL, a.s.

Kraje: Jihomoravský kraj

Obory: Alkoholické nápoje, Víno

Kontaktní informace

Adresa: Blatnice pod Sv. Antonínkem 855, 69671 Hodonín

Telefon: +420 518 305 811

Fax: +420 518 305 858

E-mail: blatel@blatel.cz

WWW: www.vinoblatel.cz

Popis výrobce

Společnost VÍNO BLATEL, a.s. byla založena v roce 1990 a patří mezi významné producenty vína v České republice. Sídlo společnosti je v Blatnici pod sv. Antonínkem, která se rozkládá v malebné krajině, jíž dominuje významné poutní místo, kaple Sv. Antonína.

V obci se pěstuje vinná réva na 248 ha, z čehož VÍNO BLATEL, a.s. obhospodařuje téměř 200 ha, které jsou vedeny podle pravidel integrované produkce. Velmi významná viniční trať, kterou společnost obhospodařuje, se nazývá Plachty. Vlastnictví vinice v Plachtách bylo odnepaměti výrazem prestiže blatnického vinařství. Již v 16 století měli v této trati své vinice vážení měšťané z Uherského Hradiště, Kroměříže a Uherského Brodu. V této trati měl svou vinici také „učitel národů“ Jan Amos Komenský. Tu zdědil v roce 1604 po svém otci.

Na tomto proslulém území jsme mimo odrůd Frankovka a Svatovavřinecké v roce 2001 vysadili první keře odrůdy MERLOT, která pochází z Francie a je blízká odrůdě Cabernet Franc. V tuzemsku se tato odrůda dříve nepěstovala nebo se vyskytovala jen velmi zřídka. Od pěstování MERLOTU nás všichni odrazovali, protože místní klimatické podmínky nejsou pro jeho pěstování ideální. Šli jsme si ale tvrdě za svým a vysadili jsme tuto odrůdu téměř na 9 hektarech.

Touto výsadbou jsme se stali největšími pěstiteli MERLOTU v České republice. Již první úroda, kterou jsme sklidili v roce 2004, byla jedinečná a dala vzniknout vynikajícímu vínu. MERLOT z blatnických Plachet od té doby získává ocenění na prestižních výstavách a velké uznání z řad svých konzumentů.

добавить сайт в поиск яндексфламенко люблиноdubai outcall escortнациональный парк нгоронгоро

Fotogalerie

<
>