My Weblog: umraniye elektrikci uskuadar elektrikci usta elektrikci sisli elektrikci

Výrobce

Moravia Lacto, a. s.

Obchodní název: Moravia Lacto, a. s.

Kraje: Kraj Vysočina

Obory: Mléko a mléčné výrobky

Obdržená ocenění:

<
>

Kontaktní informace

Adresa: Jiráskova 94, 586 51 Jihlava

Telefon: +420 567 584 209

Fax: +420 567 584 277

E-mail: moravia@moravialacto.cz

WWW: www.moravialacto.cz

Seznam výrobků se značkou Český výrobek – garantováno Potravinářskou komorou ČR

Smetana ke šlehání 33 %, Farmářské mléko, Farmářský sýr, Podmáslí kysané, Čerstvé mléko 1,5%, Ayran, Máslový sýr, Jogurt finského typu, Horácký sýr,

Popis výrobce

Historie mlékárny se datuje rokem 1928, kdy zahájila provoz německá mlékárna Zentralmolkerei für Iglau und Umgebung, G.M.B.H. V roce 1932, po přistoupení českých zemědělců do družstva, byl připojen český název „Ústřední mlékárny pro Jihlavu a okolí, z. s. s r. o.“. V roce 1951 bylo družstvo znárodněno a v roce 1960 byly Jihlavské mlékárny, n. p. začleněny do struktury Lacrumu, n. p., Brno. Na začátku devadesátých let byl majetek mlékárny privatizován a byla založena společnost JIMA Jihlavské mlékárny, a. s. Majoritním vlastníkem se stala česká společnost Interlacto. V posledních letech firma prošla úspěšným vývojem. Zvýšila objem nakupované mléčné suroviny, rozšířila region distribuce vlastních i přikoupených výrobků a prosadila se na zahraničních trzích. V rámci nové marketingové strategie nahradil v roce 2004 název Jihlavské mlékárny, a. s. název Moravia Lacto, a. s. a společnost od března 2004 dodává výrobky na trh pod značkou Moravia.

Společnost se na domácím trhu profiluje jako dodavatel základních čerstvých mléčných výrobků, polotvrdých a tvrdých sýrů. V oblasti zahraničního obchodu se jedná zejména o export sušeného mléka, sušené demineralizované syrovátky,  másla, polotvrdých a tvrdých sýrů. Roční objem 100 mil. litrů vykoupeného kravského syrového mléka řadí mlékárnu mezi šest největších zpracovatelů v České republice. Roční obrat společnosti je 1,1 mld. Kč, z toho podíl zahraničního obchodu je na úrovni 57 %. Společnost zaměstnává 220 zaměstnanců.

Filozofií společnosti je dodávat na trh mléko a výrobky v jejich nejčistší podobě, nezatížené chemickými konzervanty, bez použití stabilizátorů a dalších nepřirozených látek. Za plněním náročných kvalitativních parametrů stojí především pečlivý výběr dodavatelů mléčné suroviny a její zpracování moderními technologiemi.

контекстная реклама заказатьарена фитнесny vip escortsв танзании можно поменять доллары

Fotogalerie

<
>