My Weblog: umraniye elektrikci uskuadar elektrikci usta elektrikci sisli elektrikci

Výrobce

Bohušovická mlékárna, a.s.

Obchodní název: Bohušovická mlékárna, a.s.

Kraje: Ústecký kraj

Obory: Mléko a mléčné výrobky

Obdržená ocenění:

<
>

Kontaktní informace

Adresa: Brňany 125, 412 01 Litoměřice

Telefon: +420 416 781 145

Fax: +420 416 781 166

E-mail: info@bohusovickamlekarna.cz

WWW: www.accom.cz

Popis výrobce

Bohušovická mlékárna je jednou z nejstarších mlékáren v Čechách. Dne 21. 4. 1901 byl přijat návrh předložený ředitelem firmy Alfa-Laval k postavení mlékárny na k.ú, Brňany o kapacitě 5000 l mléka denně. Založilo jí za tím účelem ustavené „Rolnické mlékařské družstvo Bohušovice-Brňany".

Po první světové válce vznikalo mnoho mlékáren, ale všechny byly německé, a tak byl bohušovický závod jedinou českou mlékárnou na území bývalého Severočeského kraje. Během l. světové války dodávky mléka klesly až na 200 l/den. S postupující konsolidací zemědělství dodávka mléka stoupala až na 14 740 l/den v roce 1938. Roku 1939 dodávalo mléko do mlékárny 330 dodavatelů. Po záboru Sudet se počet zvýšil díky povinné dodávce na 4700 dodavatelů.

Díky smlouvě s Ministerstvem zemědělství se z Bohušovické mlékárny stala první vzorová mlékárna v ČSR, postavená pod státní dozor. Byla povinna zracionalizovat výrobu, zužitkovat i odpadní produkty, provádět praktické i laboratorní zkoušky, ročně přijímat dva učně a provozovat praxi hospitantů.

Ke dni 1. ledna 1951 byla znárodněna výnosem Ministerstva potravinářského průmyslu s názvem: Severočeské mlékárny n.p.,Bohušovice n. Ohří. Tím končí éra družstevního hospodaření a začíná doba centrálního řízení. V běhu dalších 40 let docházelo k postupné další modernizací závodu. Za zmínku stojí například skutečnost, že Bohušovická mlékárna jako první uvedla na trh sáčkové mléko, plněné na švýcarském stroji Bertopack. V roce 1989 byla například nainstalována linka na výrobu trvanlivého mléka do kartonů Tetra Pak.

Po změně politických poměrů byl k 1. lednu 1991 založen státní podnik Bohušovická mlékárna. První samostatné kroky Bohušovické mlékárny nebyly jednoduché. Stál před ní další mezník a to privatizace. Bohušovická mlékárna byla privatizována v rámci druhé vlny kuponové privatizace na akciovou společnost. Majoritním akcionářem se zhruba 55% podílem se stala rakouská firma Wien-Milch. Jak čas později ukázal, nastala tím pro Bohušovickou mlékárnu nelehká etapa a boj o vlastní existenci, který jen se štěstím vyhrála. Dne 29. 1. 1997 se totiž podařilo české obchodní firmě ACCOM odkoupit majoritní podíl rakouského akcionáře.

Podařilo se rychle zajistit ziskovost mlékárny a na přelomu let 1998/1999 provést významné investice. Díky jim se dne 7. 8. 2000 dostává Bohušovická mlékárna, a.s. na seznam schválených českých exportérů pro země EU a získává registrační označení CZ 219. V roce 2001 byla dokončena výstavba nového moderního centrálního skladu, který je propojen automatickým dopravním systémem s jednotlivými výrobními halami. Ve stejnou dobu zahajuje svůj provoz výrobní stroj Bosch, který vyrábí smetanu do kávy. V roce 2011 byla ukončena výstavba moderního chlazeného skladu.

Díky dalším investicím se Bohušovická mlékárna, a.s. stala v roce 2005 a 2011 jedním z nejlépe vybavených závodů v České republice a podařilo se jí úspěšně umístit své výrobky i v zemích EU. Na trhu České republiky a Slovenska je známa především sortimentem smetan do kávy a tvarohových krémů Bobík. Jako další zajímavost můžeme uvést, že Bohušovická mlékárna, a.s. byla generálním partnerem české filmové pohádky Peklo s princeznou v roce 2009 a podporuje řadu aktivit, které jsou zaměřeny na děti.

Výrobky společnosti Bohušovická mlékárna, a.s. jsou k dostání ve všech řetězcích (TESCO, INTERSPAR, KAUFLAND, LIDL, …) a maloobchodních prodejnách (např. COOP).

Výrobky se značkou KLASA: bobík PROBIO vanilka, bobík PROBIO kakao, kapucín kondenzované mléko, kapucín trvanlivá smetana do kávy 10%, ledová káva, Mr. Sauce smetanová omáčka houbová, Mr. Sauce smetanová omáčka tomatová pikant, smetanový dezert BOHUNKA s čokoládou a s nugátem, smetanový dezert BOHUNKA s jahodami, smetanový dezert BOHUNKA s vaječným likérem, smetanový dezert BOHUNKA stracciatella, smetanový krém BOBÍK čokovanilka, smetanový krém BOBÍK jahodový, smetanový krém BOBÍK s borůvkami, smetanový krém BOBÍK s jahodami, smetanový krém BOBÍK s čokoládovou příchutí, smetanový krém BOBÍK s vanilkovou příchutí;

Výrobky se značkou REGIONÁLNÍ POTRAVINA: smetanový krém BOBÍK s jahodami.

проверка регистрации сайтаконвекторы в полdubai escort agencyпокорение килиманджаро